WhatsApp Sanal Numara Alma Bedava

WhatsApp Sanal Numara Alma Bedava
WhatsApp Sanal Numara Alma Bedava

WhatsApp Sanal numaraya sahip olmak için, telefon ya da tabletinize sanal numara uygulamasını indirmeniz veya internet sitelerinden kayıt olmanız gerekmektedir. Sadece deneme amaçlı sanal numaralar için sanal numara alma bedava seçeneğini de düşünebilirsiniz.

Sanal Numara Nedir?

İnternetin gelişmesiyle hayatımıza daha çok giren dijital uygulamalardan biri de sanal numaralardır. Sanal numara normal telefon hatları gibi kullanılabilen ancak internet üzerinden görüşme sağlayan uygulamalardır. Sanal numarada da tarafınıza atanan bir telefon numarası mevcuttur. Aranan numaralar arayanın sanal bir numara olduğunuz bilemezler. Sanal numaralar sayesinde kurumlara abonelik yapabilir, mesaj alıp atabilirsiniz. Mobil hatlara göre daha uygun fiyatlara sahiptir.

Read More

Avantajları

WhatsApp Sanal numara normal hatlar ile aynı iletişim faydasını sağlamaktadır. İnsanların özellikle sanal numara almadaki sebeplerini sıralamak gerekirse:

 • Sosyal medya hesaplarını açabilmek için bir telefon numarasına ihtiyaç vardır. Bu mecralara şahsi numaralarını vermek yerine sanal numara vererek üyeliklerini aktife edebilirler.
 • İnternetin her yerde olduğu düşünülürse sanal numara sayesinde ekstra hat bedeli ödemeden bir telefon numarasına sahip olmuş olursunuz.
 • GSM hatlarına göre daha ekonomiktir.
 • GSM hatları özellikle yurt dışında kullanımda daha fazla fiyatlandırılır. Yurt dışında rahatlıkla kullanılabilir.
 • Sanal numara ile Whatsapp ve Telegram gibi uygulamaları da kullanabilirsiniz.
 • Sanal hat almak için prosedürler ile uğraşmanıza gerek yoktur. Sanal numara oluşturulurken kimlik bilgilerinizi vermek zorunda kalmazsınız.
 • Tek kullanımlık numaralar da tanımlanabilir.

WhatsApp Sanal Numara Alınabilecek Uygulamalar Nelerdir?

Sanal numaralar diğer numara alma yöntemlerine göre daha uygun olsa da bedava değildir. Sanal numara alma bedava işlemi ile alınan numaralar sadece arama özelliği bulundurmaktadır. Mesaj alma veya mesaj atma işlemi yapılamayacağı gibi sosyal medya hesaplarına da üye olmayı sağlayamayacaktır. Bedava sanal numara alabileceğiniz uygulamalar şunlardır:

 • Secure Messenger SafeUm uygulaması bedava sanal numara alabileceğiniz bir uygulamadır. Programı IOS ya da Android platformlardan cep telefonunuza indirebilir, panelde size verilen numara ile sanal numaranızı aktif edebilirsiniz.
 • Virtual sim dünya genelinde 38 ülkede görüşme sağlayabile sanal numara platformudur. Ücretli olan tarife kullanımında, sadece diğer Virtual sim kullanıcıları ile bedava görüşme sağlanabilmektedir.
 • SMS Recieve Free platform sadece bilgisayar aracılığı ile kullanımı izin vermektedir. Telefon veya tablet cihazlarını desteklemeyen uygulama da Whatsapp gibi programlar çalışabilmektedir.
 • TextNow uygulamasının bedava kullanımı sadece ABD ve Kanada kullanımları için geçerlidir. Telefonunuza indireceğiniz uygulama ile tarafınıza verilen WhatsApp sanal numarayı sınırsız olarak görüşmelerde kullanabilirsiniz. Diğer ülke kullanımlarını açtırmak için ücretli üyelik başlatmanız gerekecektir.

Related posts