Twitter Kaydol, Twitter Hesabı Oluştur

Twitter Kaydol, Twitter Hesabı Oluştur
Twitter Kaydol, Twitter Hesabı Oluştur

Twitter Kaydol; Günümüzde pek çok sosyal medya sitesi var. Bu sitelerin kullanıcı kitlesi, kişilerin kullanımına veya sitelerin özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Sosyal medya siteleri genellikle aynı mantıkla çalışır. Bu mantık, çoğu zaman arkadaş bulmak veya yeni arkadaşlıklar kurmak gibi birçok amaç için ve ayrıca haberler için kullanılabilir.

Twitter, hem kişisel hesap olarak hem de şirketinizi tanıtmak için oldukça etkili ve hızlı bir medya aracıdır. En çok kullanılan sosyal medya sitelerinden biri olan Twitter; Henüz kayıt olmadıysanız, birlikte bir hesap açalım.

Read More

Twitter Hesabı Nasıl Açılır?

Bir Twitter hesabı açmak için adım adım ilerleyeceğiz. Bu yüzden Twitter’ı Profesyonel bir şekilde nasıl kullanacağınıza dair bilgilerin yer aldığı bir makale çıkacaktır. Böylelikle Twitter’ı kullanırken daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz ve yazıp gönderdiğiniz içerikle daha çok insana nasıl ulaşabileceğinize dair ipuçları olacaktır.

1. Adım: Twitter sitesini ziyaret edin

Öncelikle https://twitter.com linkine tıklayarak hesap oluşturacağımız sosyal medya hesabına gidiyoruz. Burada aşağıdaki gibi bir ekran göreceğiz. Bu, Twitter’ın yaptığı zaman ve değişikliklere göre farklılık gösterebilir.

Twitter Kaydol, Twitter Hesabı Oluştur

2. Adım: Twitter hesabınızı oluşturun

Ekranda görünen “Kaydol” bağlantısını tıkladığınızda, bilgilerinizi girmeniz gereken bir ekran görünecektir. Adınızı, telefon numaranızı ve doğum tarihinizi girmeniz gerekiyor. Bunları yazdıktan sonra, üstteki “İleri” bağlantısını tıklayın ve bir sonraki adıma geçin.

Twitter Kaydol, Twitter Hesabı Oluştur

Deneyimi özelleştirin

“Deneyimi özelleştir” ayarlarını buradan açabilir veya kapatabilirsiniz. Kişisel kullanım dışında bir firma veya web sitesi için arayüz olarak kullanacaksanız açmanızı tavsiye ederim. Çünkü Twitter size benzer siteler veya içerik önerebilir veya gösterebilir.

3. Adım: Hesabınızı oluşturun

Girmiş olduğunuz kişisel bilgileriniz size tekrar gösterilecektir. Burada eksik veya hataları düzeltebilirsiniz. Değilse, “Kaydol” linkine tıklıyoruz ve bir sonraki işleme devam ediyoruz.

4. Adım: Telefon Numarasını Onaylayın

“Kaydol” linkine tıkladığınızda, yazmış olduğunuz telefon numarasına bir doğrulama kodu gönderecektir. Önceki adımda kişisel bilgilerinizi kontrol ettiğinizde herhangi bir sorun olup olmadığını görebileceğiniz bir ekran vardı. Telefon numaranız doğruysa “Tamam” bağlantısını tıklayın. Doğru değilse, “Düzenle” bağlantısını tıklayın ve telefon numaranızı düzenleyin ve ardından Tamam bağlantısını tıklayın.

Twitter Kaydol, Twitter Hesabı Oluştur

Tıkladıktan sonra, telefon numaranıza metin mesajı olarak bir onay kodu gönderilecektir. Gelen onay kodunu kutuya yazarak kayıt işlemine devam ediyoruz.

Twitter Kaydol, Twitter Hesabı Oluştur

Doğrulama Kodu Mesajı

Onay kodu geldikten sonra kutuya onay kodunu ekleyerek bir sonraki adıma geçiyoruz.

Twitter Kaydol, Twitter Hesabı Oluştur

Bir Parola Belirleme

Bir sonraki adım olan parola belirleme, Twitter hesabınızda oturum açmak için ihtiyacınız olan paroladır. Bu şifre ile hesabınıza giriş yapacaksınız. Parola en az 8 karakterden oluşmalıdır. Parola oluştururken doğum tarihinizi veya benzeri bir şey girmeyin. Daha güçlü parolalar oluşturun.

Şifre Oluşturma

Şifre oluşturduktan sonra hesabımız oluşturulacaktır. Böylelikle bu adımdan sonra tek yapmanız gereken bir profil resmi girmek, kendinizle ilgili bazı bilgileri girmek veya daha sonra “pass” diyerek hepsini ayarlamaktır.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir