Linkedin Kaydol, Linkedin Hesabı Nasıl Açılır?

Linkedin Kaydol, Linkedin Hesabı Nasıl Açılır?
Linkedin Kaydol, Linkedin Hesabı Nasıl Açılır?

Linkedin Kaydol, Sosyal medya siteleri arasında Linkedin profesyonel bir sosyal ağdır ve fırsatları değerlendirmek için her gün dünyanın her yerinden kaydolan binlerce profesyonele kullanıcıya  sahiptir: Bu sosyal medya ağı Microsoft tarafından satın alınarak kullanıcıların çalışma özgeçmişini ve şuan çalıştığı iş yerini ekleyerek, iş ortamı oluşturabilmektedir.

Bu ağın kariyerinizi veya şirketinizin görünürlüğünü geliştirmeye yardımcı olacak bir çok özelliği mevcuttur. Aynı zamanda kişisel hesap oluşturarak kendi kariyerinizi bu sosyal medya sitesinde yayınlayarak, şirketler tarafından teklif alabilirsiniz.

Read More

Linkedin’de nasıl kayıt olabilirim?

Linkedin kaydol oluşturmak için, öncelikle bu bağlantıya tıklayarak web sayfasına gitmeniz gerekmektedir. Bağlantı yeni sekmede açılacaktır.

1.Adım:

Yukarıdaki görselde görebileceğiniz gibi, siyah kutu ile işaretlenmiş “Hemen Katıl” linkine tıklayarak kayıt sayfasına erişiyoruz.

2. Adım:

Bu ekranda eğer Google hesabınızla kayıt olmak istiyorsanız eğer, “Google ile Katılın” butonuna tıklayın. Normal e-posta adresiniz ile kayıt yaptırmak istiyorsanız eğer posta adresinizi ve bir parola girmeniz gerekmektedir.

3.Adım:

Linkedin Kaydol, Linkedin Hesabı Nasıl Açılır?

Bir sonraki adımda sizden adınızı ve soyadınızı isteyecektir. Adınızı ve soyadınızı yazın ve devam edin.

4.Adım:

Bu adımda ise gerçek kişi olup olmadığınızı anlamak için güvenlik kontrolü yapacaktır. Önünüze çıkan ve dört kez doğrulama isteyerek simgelerden düzgün olanları seçerek devam edin.

5.Adım:

Linkedin Kaydol, Linkedin Hesabı Nasıl Açılır?

Bulunduğunuz il ve ilçeyi girerek devam edin. Bu sizin bulunduğunuz alana veya okuduğunuz okul, üniversite, çalıştığınız iş ile alakalı içerikler gösterecektir.

6.Adım:

Bu adımda sizden son çalıştığınız işi, hangi aralıklarla çalıştığınızı ve en son çalıştığınız şirketin adını isteyecektir. Bu şu şekilde de olabilir eğer hala devam ettiğiniz bir şirket varsa, onun adını da yazabilirsiniz. Eğer öğrenciyseniz altta bulunan öğrenciyim butonuna tıklayarak devam edebilirsiniz. Öğrenci olarak devam ederseniz eğer sizden okuduğunuz okul, üniversitenin adını soracaktır. Eğer mezun olduysanız hangi derece ile mezun olduğunuzu, uzmanlık alanı, başlangıç ve bitiş yılını soracaktır. Bu alanları doldurarak devam edebilirsiniz.

7.Adım:

Linkedin Kaydol, Linkedin Hesabı Nasıl Açılır?

Son olarak size doğrulama kodu gönderecektir. Aynı zamanda bu doğrulama kodu kayıt sırasında yazdığınız e-posta adresine gönderilir. Üstteki örnekte görüldüğü gibi toplam altı rakamdan oluşmaktadır. Bunları üstteki resimde görülen yere yazarak e-posta adresinizi doğrulamanız gerekmektedir.

Tüm bu işlemlerden sonra artık hesabınıza erişebilirsiniz. Bundan sonra gerekli olan düzenlemeleri Profil ve Ayarlar kısmından yapabilirsiniz. İlgilendiğiniz alana göre Linkedin size posta yoluyla bildirim gönderir. Bunları almak istemezseniz eğer bildirimleri iptal edebilirsiniz.

Profil resminizi ayarlamayı unutmayın.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir