İnstagram Hesabı Nasıl Silinir? Hesap Silme Linki

İnstagram Hesabı Nasıl Silinir? Hesap Silme Linki
İnstagram Hesabı Nasıl Silinir? Hesap Silme Linki

İnstagram hesabı nasıl silinir? İnstagram, dünya çapında bir milyardan fazla aktif kullanıcısı olan en büyük sosyal medya platformlarından biridir. Fotoğraflarınızı arkadaşlarınızla ve diğer kullanıcılarla paylaşmak için harika bir yer, ancak bir noktada artık zamanınızı platformda harcamak istemiyor olabilirsiniz. Bu noktaya gelirseniz ve İnstagram hesabınızı kaldırmanın bir yolunu arıyorsanız, size yardımcı olmak amacıyla bu makaleyi yazdık. Bu eksiksiz makale, İnstagram hesabını Android, iOS veya web sitesi üzerinden nasıl devre dışı bırakacağınızı veya tamamen nasıl sileceğinizi gösterecektir.

İnstagram hesabınızı doğrudan İnstagram uygulamasından silemezsiniz. Bu yüzden hesabınızı silmek istiyorsanız, yardım bölümüne gitmeniz gerekmektedir. Yardım arama kutusuna  “Hesabınızı Silme” yazarak arama yapın. Çıkan ekran hesabınızı silebilmeniz için bir mobil tarayıcı üzerinden ya da bilgisayar üzerinden girerek silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Read More

Genellikle uygulamalar üzerinden hesap silme işlemleri yapılmamaktadır. Silme işlemi için sizleri bir tarayıcı yoluyla silmeye yönlendirir. Tarayıcı üzerinden hızlı bir şekilde hesabınızı silebilmeniz için aşağı İnstagram Hesap silme linkini bırakacağım. Bu sayede linke tıklayarak hızlı bir şekilde hesabınızı silmiş olacaksınız.

Hesap silme işlemlerinde bütün verileriniz instagram veri datasından silinir. Yani geri dönüşü olmayan ve kalıcı silme işlemidir. Hiç bir şekilde silinen verilerinizi geri alamazsınız. Bu yüzden hesabınızı silmeyi düşünürken, bir kez daha düşünün. Eğer adınıza birden fazla İnstagram hesabı varsa ve bu sizde dağınıklık yaratıysa kesinlikle silmenizi tavsiye ederim.

İnstagram hesabı nasıl silinir?

Arkadaşlar öncelikle instagram hesap silme linkine tıklayın. https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

Linke tıkladığınızda sizi direkt olarak hesap silme sayfasına yönlendirecektir. Bunu hem telefonunuzda hem de bilgisayarınız da yapabilirsiniz.

Hesabınızı neden kapatıyorsunuz? sorusunu size soracaktır. Buradan neden silmek istediğinizi belirterek devam edin. Ardından geçerli şifrenizi girerek instagram hesabınızı silmiş olursunuz.

İnstagram verileri talep etme

Silmeden önce İnstagram’da bulunan verilerinizi bilgisayara indirebilirsiniz. Bu verileri indirebilmek için veri talebinde bulunmanız gerekir. Gelen cevap sonucunda verileri indirebilirsiniz. https://www.instagram.com/accounts/privacy_and_security/ linkine tıklayarak veri indirme sayfasına gidebilirsiniz.

SSS

İnstagram’ınızı kapattığınızda ne olur?

İnstagram hesabınızı kalıcı olarak devre dışı bıraktığınızda, fotoğraflarınız, videolarınız, beğenileriniz, takipçileriniz ve kayıtlı verileriniz dahil tüm verileriniz İnstagram veri tabanından silinecektir. Hesabınızı geçici olarak devredışı bıraktığınızda, verileriniz gizlenir.  Tekrardan hesabınızı etkinleştirdiğinizde kullanıcılar tarafından tekrar görünür.

Silinen İnstagram hesabımı nasıl geri alabilirim?

İnstagram hesabınızı kalıcı olarak sildiyseniz, geri almanın bir yolu yoktur. İnstagram’ın yönetimi bile iptal edilemez.

İnstagram hesabımı devre dışı bırakırsam takipçilerimi kaybeder miyim?

İnstagram hesabınızı kalıcı olarak silmeye karar verirseniz evet, takipçileriniz kaybolacak ve hesabınızı kurtaramayacaksınız.

Ancak, hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakırsanız, takipçileriniz kaybolmaz ve hesabınızı yeniden etkinleştirdiğinizde onları bulacaksınız.

İnstagram uygulamasını silersem İnstagram hesabım silinir mi?

Hayır, İnstagram uygulamasını akıllı telefonunuzdan kaldırırsanız hesabınız silinmeyecektir. Yine de tüm verilerinize bir tarayıcı aracılığıyla erişebileceksiniz. Ayrıca, hesaba erişmek için uygulamayı yeniden yükleyip ve kullanıcı adınız ve şifrenizle oturum açınız.

İnstagram’ı kapatmak iyi bir fikir mi?

Esas olarak gelecek için planlarınıza bağlıdır. Bunu kısa bir süre için yapıyorsanız ve yakında tekrar gelmeyi planlıyorsanız, İnstagram hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz.

Ancak Instagram’a geri dönmeyeceğinizden eminseniz hesabınızı kalıcı olarak devre dışı bırakabilirsiniz. Ancak, hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakmanızı ve kendinize biraz zaman tanımanızı öneririz. Birkaç hafta sonra yine de İnstagram hesabınızı saklamak istemiyorsanız, hesabınızı yeniden etkinleştirip ve kalıcı olarak silebilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir