Facebook Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Facebook Hesabı Nasıl Oluşturulur?
Facebook Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Facebook Hesabı Nasıl Oluşturulur? Dünyanın en popüler sosyal medya ağı olan Facebook, bir milyardan fazla kullanıcıya sahiptir. Facebook hesabı oluşturarak siz de bu sosyal medya ağına katılabilirsiniz. Bu sosyal medya ağında hem kişisel bir hesap hem de işiniz için bir hesap açabilirsiniz. Facebook hesabı açmak oldukça kolay bir işlemdir. Bir kaç dakika ayırarak Facebook dünyasına katılabilirsiniz.

Facebook hesabı nasıl açılır?

Facebook Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Read More

Akıllı Telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan https://facebook.com/‘a gidin, bilgilerini yazmaya başlamak için “Yeni Hesap Oluştur” yazan butona tıklayarak işlemlere başlayabilirsiniz. Ad, soyadı, e-posta adresi veya cep telefonu numarası, şifre, doğum tarihi ve cinsiyet. Ardından, hesap oluştur seçeneğine basın.

Facebook Hesabı Nasıl Oluşturulur?
Facebook Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Captcha’yı doğrulamasını girin ve Facebook hüküm ve koşullarını kabul edin.

E-Posta ile doğrulama

Gelen kutunuza gidin (Spam klasörünüzü kontrol etmeyi unutmayın). Facebook ekibinden size bir e-posta gönderilecektir. Hesabınızı onaylamak için bir bağlantıya tıklayın. Artık hazırsınız, sistem sizi arkadaşlarınızı bulma sayfasına götürecek, e-posta yoluyla arkadaşlarınızı aramaya başlayabilir veya Facebook hesabınızı Gmail, Yahoo, Hotmail, Messenger veya Outlook gibi başka bir e-posta hizmetine / sosyal ağa bağlayabilirsiniz.

SMS ile doğrulama

Hesabınızı telefon numarası ile oluşturduysanız eğer size kısa SMS ile bir doğrulama kodu gönderecektir. Bu kısa SMS içerisinde bulunan kodu doğrulama yerine yazarak, Facebook hesabı oluşturabilirsiniz.

Ardından, gizlilik seçeneklerinizi, profilinizi kimlerin görebileceğini, size kimlerin mesaj ve arkadaşlık istekleri gönderebileceğini ve benzeri şeyleri ayarlayın.

Profilinizi, tam adınızı, okulunuzu veya işinizi, bir resmi ve beğenilerinizi doldurabilirsiniz. Facebook ilgi alanlarınıza göre beğenebileceğiniz sayfaları göstermek için tüm bu verileri kullanacaktır.

Diğer tüm işlemlerinizi Ayarlar kısımdan yapabilirsiniz. Gizlilik, veri politikası ve aynı zamanda şifre değişikliği veya e-posta değişikliği gibi işlemler burada yer alır. Bunun yanı sıra Hesap istatistiği ve hesaptaki hareketler, yani hesabınıza nereden girildiğini de görebilirsiniz.

Sonuç

Hesap oluşturmak bir kaç basit adımdan oluşur. Zorluk derecesi “kolay” olarak işaretlenebilir. Telefon numaranız ile doğrulama yaptığınızda Facebook size rehberinizde bulunan arkadaşlarınızı önerebilir. Bu şekilde Facebook’ta bulunan arkadaşlarınızla arkadaşlık isteği gönderebilir ve sohbet edebilirsiniz. Eğer Facebook’u beğenmediyseniz ve hesabınızı silmek istiyorsanız Facebook Hesabı Nasıl Silinir? makalemize göz atın. Hızlı bir şekilde Facebook hesabınızı silebilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir