E-Posta Şifremi Unuttum, Şifre Sıfırlama ve Değiştirme İşlemi

E-Posta Şifremi Unuttum, Şifre Sıfırlama ve Değiştirme İşlemi
E-Posta Şifremi Unuttum, Şifre Sıfırlama ve Değiştirme İşlemi

E-Posta Şifremi Unuttum, Şifre Sıfırlama ve Değiştirme İşlemleri için hazırladığımız bu makale içerisinde nasıl şifrenizi değiştireceğinizi anlatacağız. Bu sayede tüm gerekli bilgileri tek sayfa altında bulabileceksiniz. Tüm e-posta işlemlerinde şifre değiştirme mantığı hemen hemen aynıdır. Bu yüzden yapmanız gereken bir kaç işlem vardır. Bu işlemleri sizlere detaylı olarak anlatacağız.

E-Posta Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

E-posta şifrenizi unuttuğunuzda yapmanız gereken bir kaç adım vardır. Bunlar hesap oluştururken vermiş olduğunuz telefon numarası, yedek e-posta adresi ve ulaşmaya çalıştığınız e-posta adresini hatırlamanız gerekmektedir. Bu yüzden bunları bildiğiniz zaman hızlı bir şekilde şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Read More

Telefon Numarası; Hasep oluşturturken telefon numarası eklediyseniz eğer, telefon numarası üzenden şifrenizi almaya çalışın.

Yedek E-posta; Kullanmış olduğunuz e-postayı kurulumda yedek e-posta girdiyseniz eğer oraya parola sıfırlama linki gönderin.

Bu her iki durumumda da bir sonuç elde edemediyseniz eğer farklı işlemler uygulamak gerekir. Bu işlemler içerisinde ad ve soyadı veya güvenlik sorusunu üzerinden gitmek gerekir.

Gmail Şifremi Şifre Sıfırlama

https://accounts.google.com/signin/v2/usernamerecovery?continue=https%3A%2F%2Fmail.google.com%2Fmail%2F&service=mail&sacu=1&rip=1&flowName=GlifWebSignIn&flowEntry=ServiceLogin

Öncelikle aşağıdaki linke tıklayarak şifremi unuttum sayfasına gidiyoruz. Burada öncelikle bizden e-posta adresimizi isteyecektir. Ardından ad ve soyadı son olarak ise siz eğer telefon numaranızı veya yedek e-posta adresi girdiyseniz size doğrulama kodu gönderecektir. Ek olarak eğer posta adresinizi verdiyseniz eğer size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı gönderecektir.

Hotmail/ Outlook Şifremi Şifre Sıfırlama

Google üzerinden gösterdiğimiz şekilde burada da aynı mantık geçerlidir.  Aynı şekilde sizden kayıt olurken vermiş olduğunuz kişisel bilgilerinizi isteyecektir. Bu kişisel bilgiler ile sizin gerçek kişi olup olmadığınızı ve bu hesabın sahibi olduğunuzu anlaması için bu tür şeyleri sormaktadır.

https://account.live.com/resetpassword.aspx?

Burada sizden E-posta, Telefon Numarası ve Skype kullanıyorsanız eğer Skype adını yazarak şifre değiştirme veya sıfırlama işlemine başlıyoruz. Yukarıdaki linke tıklayarak parola değiştirme aşamasına gider geri kalan bilgileri tamamlıyoruz.

Bu aşamaları takip ederek hala hizmetinize erişemediyseniz iletişime geçmeniz gerekmektedir. İletişim adresleri sizler için buraya ekleyerek hızlı bir şekilde başvurabilirsiniz.

Yandex Hesap Şifremi Unuttum

Son zamanlarda tüm ülkelerden oldukça fazla kullanıcı kitlesi kazanan ve günlük yaşantılarında internet üzerinde sadece Yandex ürünlerini kullanan insanlar vardır.  Aynı zamanda benim gibi hesap oluşturup sonradan tekrar giriş yapmak isteyen arkadaşlar, büyük ihtimalle şifrelerini unutmaktadır, aynı benim gibi. Şifre sıfırlama işlemi için aşağıdaki linke tıklayın ve adımları takip edin

https://passport.yandex.com/auth?retpath=https%3A%2F%2Fpassport.yandex.com.tr%2Fprofile&noreturn=1

Ayrıca hem şifrenizi hem de kullanıcı adınızı hatırlamıyorsanız eğer aşağıdaki linke tıklayın ve Yandex ekibi iletişime geçin.

https://yandex.com/support/passport/troubleshooting/forgot-password.html

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir