E-posta Kaydol, E-posta Nasıl Açılır?

E-posta kaydol; Elektronik posta hizmeti olarak web üzerinden kullanıcılar arasında mail alışverişini sağlayan bir hizmettir. Hizmet, internet ağının olduğu her yerde çevrimiçi ve hızlı bir şekilde yapılabilir. Bunu yapmak için bir internet hizmeti gereklidir. E-posta hizmetleri sağlayan birçok farklı şirket veya kuruluş vardır. Bu kuruluşlar genellikle tüm ülkelerde kullanılan ve onlarla birlikte farklı hizmetler de bulan hizmetlerdir. Gmail, Hotmail (Outlook), Yahoo Mail, Yandex Mail, AOL Mail gibi birçok farklı organizasyon hizmetini sayabiliriz. Bu hizmete ek olarak, bu kuruluşların aynı hesap içerisinde farklı hizmetlerden yararlanmalarını sağlayacak hizmetleri de bulunmaktadır.

Koşullara bağlı olarak farklı ihtiyaçlara cevap veren bu e-posta servisleri, farklı farklı özellikleri içlerinde barındırır. Bunu anlamanın en iyi yolu bu servisleri kişisel ya da şirket içerisinde kullanarak ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığına bakabilirsiniz.

Read More

E-posta açmak aslında çok kolay bir işlemdir. Bunu hem bilgisayarda hem de akıllı telefonlarda kolaylıkla açabilirsiniz. İhtiyacınız olan internete erişme imkanınız varsa bir kaç adımda bir eposta servisinden yararlanmak için kayıt işlemini başlatabilirsiniz. Bu işlemler sırasında sizden genellikle kişisel bilgilerinizi isteyecektir. Bu sizin bu hesabı kullanmanız için gerekli bilgilerdir.

E-posta Kaydol, E-posta Nasıl Açılır?
E-posta Kaydol, E-posta Nasıl Açılır?

E-posta Hesabı Nasıl Açılır?

Aşağıda sıralamış olduğumuz e-posta servislerinin linkleri bulunmaktadır. Linklere tıklayarak kayıt olma sayfasına erişebilirsiniz. Bu sayede farklı bir sayfa içerisinde gezmenize gerek kalmadan ulaşabilirsiniz.

Gmail: https://accounts.google.com/SignUp?service=mail&continue=https://mail.google.com/mail/

Hotmail (Outlook) : https://signup.live.com/signup

Yandex Mail : https://passport.yandex.com/registration

Yahoo Mail : https://login.yahoo.com/account/create

AOL Mail : https://login.aol.com/account/create

Yukarıdaki bağlantılardan herhangi birine tıklayarak kayıt işlemini başlatabilirsiniz.

Adım Adım E-posta Hesabı Açma

Öncelikle sizden adınızı ve soyadınızı isteyecektir.

Oluşturmak istediğiniz e-posta adresi, yani kullanmak istediğiniz e-posta kullanıcı adı. Yakın zamanda bulamayabilirsiniz. Çok fazla kullanıcı olduğu için harf ve rakam kullanabilirsiniz.

Sonraki işlem sizden telefon numarasını isteyecektir. Bu, bazı mail servislerinde zorunludur, bazıları ise isteğe bağlı olarak size bırakmaktadır. Sana tavsiyem telefon numaranı yazman. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız size SMS göndererek e-posta adresinize tekrar ulaşmanızı sağlar.

Doğum tarihinizi ve cinsiyet kısmında bilgilerinizi girdikten sonra diğer işleme geçiyoruz.

Burada genellikle sözleşme ve gizlilikle ilgili bir metin sayfası alabilirsiniz. Bu metni okuyabilir veya Kabul Ediyorum bağlantısını tıklayarak ilerleyebilirsiniz. Bu adımdan sonra e-posta adresinizi kullanabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir