Çalınan Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır

Son zamanlarda artan hesap çalma olayları ile gündemi meşgul eden Instagram hesap çalma eylemleri kullanıcıların korkulu rüyası haline gelmiştir. Özellikle yüksek takipçi sayılı hesapları markajına alan hackerlar, çalınan bu hesaplardan takipçilere özel istekler göndererek maddi menfaat sağlamaya çalışmaktadırlar. Önceliğiniz Instagram şifrelerini yeteri kadar güvenli karakterlerden seçmeye yönelik olmalı. Sonra tarafınıza gelen, fake Instagram topluluğu maillerini hiçbir surette açmayın.

Çalınan Instagram hesabı nasıl kapatılır sorusu sık aranan soruların başında gelmektedir. Maalesef ki çalınan Instagram hesabı normal Instagram hesabı kapatmaktan daha zordur. Bu işlemin sonuçlanması için biraz daha zamana ihtiyaç vardır. Instagram hesabınız çalındıysa yapmanız gerekenlerin başında:

Read More
  • İlk yapmanız gereken https://help.instagram.com/contact/151081798582137 adresine giderek hesabın hacklendi yerine tıklayın.
  • İlgili formu doldurun ve olayı kısaca anlatın.
  • Yapılan inceleme sonrasında hesabınız kapatılacaktır.
  • Bekleme süreci uzadığından hesaptaki takipçilere zarar gelmemesi için hesabın spamlanması için çevrenize çağrı yapın.

Çalınan Instagram hesabı nasıl kapatılır en hızlı yollarından biride yazacağınız kapatma isteğini belirtir mailinizdir. Örnek olarak şöyle bir mail yazabilirsiniz.
İlgili Instagram destek ekibi dikkatine: ……. Kullanıcı adına sahip hesabın şüpheli kişiler tarafından ../../.. tarihinde ele geçirilmiştir. Tüm çabalarıma rağmen hesabımı geri alamadım. Hesabın gerçek sahibi olduğumu size kanıtlayabilirim. Hesabıma kayıtlı mail adresim ……… adresine söylediklerimi doğrulamanız için göndereceğiniz kodu tarafınıza bildirmeyi kabul ederim. Hesabımda şahsıma ait resim ve video içeriklerim mevcuttur. Hesabımda Instagram kurallarına aykırı bir içerik bulunmadığını teyit ederim. Öncelik olarak hesabımın kurtarılarak tarafıma geri verilmesini, eğer bu yapılamıyorsa hesabımın tamamen kapatılmasını topluluk kuralları gözetilerek talebimin yerine getirilmesini rica ederim.

Başkasının İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

Gün geçtikçe daha çok popüler hale gelen sosyal medya platformu Instagram kullanıcılarının güvenli bir mecrada paylaşım yapması için titizlikle önlemler almaktadır. Bu önlemlere karşın kötü niyetli kişiler tarafından rahatsız ediliyorsanız karşı tarafın hesabının kapatılmasını talep edebilirsiniz. Bunun için gerçekçi sebepleriniz olmalı ve bunları ispat edebilmelisiniz.

  • Karşı tarafın size kötü içerikli mesajlar attığını bildirmeli ve bunları kayıt altına almalısınız.
  • Sayfaların toplumsal alanda infiale sebep olacak paylaşımlar yaptığını bildirebilirsiniz.
  • Sayfada küfür ve kötü söz içerikli paylaşımların olduğunu bildirebilirsiniz.
  • Adınıza size ait olmayan sahte hesap açılmışsa ve ya size ait resimler kullanılıyorsa.
  • Kişi ya da sayfa açık ve net bir şekilde sizi taciz ve tehdit ediyorsa mevcut sorununuz hızlıca çözüme kavuşacaktır.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir