Bitcoin Cüzdanı Nedir? Ne İşe Yarar?

Bitcoin Cüzdanı Nedir? Ne İşe Yarar?
Bitcoin Cüzdanı Nedir? Ne İşe Yarar?

Bitcoin Cüzdanı Nedir? Bitcon cüzdanı adından da anlaşılacağı üzere bitcoin kripto para birimi güven içerisinde gizlenmesi amacıyla sunulan özel bir cüzdan modelidir. Bu bağlamda kullanıcılar Binance Global ve Binance TR borsası üzerinden ücretsiz olarak hesap oluşturabilir. Bu aşamadan sonrasında tercihi doğrultusunda spot cüzdanından ya da vadeli işlemler cüzdanı üzerinden yatırımını yapabilir. Bitcon cüzdanı son derece güvenilirdir. Cüzdan doğrudan özel anahtar uygulaması üzerinden korunuyor. Yani kullanıcının cüzdanına diğer bireylerin ulaşması söz konusu değildir.

Gateio Borsası Nedir, Nasıl Para Yatırılır?

Read More

Cüzdan Ne İşe Yarar?

Bitcoin cüzdanı en çok tercih edilen dijital para saklama cüzdanıdır. Yüksek Blockchain teknolojisi üzerinden hizmete sunulan Bitcoin cüzdan sadece Bitcoinlerin tutulmasını kapsar. Bu nedenle cüzdanda farklı dijital para birimlerinin saklanması söz konusu değildir. Her bir alt coinlerin de kendine özgü cüzdanları söz konusudur. Fakat Bitcoin ilk dijital para birimi olduğundan en çok tavsiye edilen cüzdan birimidir.

Nasıl Açılır?

Bitcoin cüzdanı açmak için deneyimli olmanız gerekmez. Binance veya diğer kaliteli global borsalar üzerinden bu cüzdanı kolayca açabilirsiniz. Bunun öncesinde borsalarda ücretsiz olarak kayıt formu doldurabilirsiniz. Hemen akabinde kullanıcı adınız ve şifreniz üzerinden Bitcoin cüzdanınıza hemen ulaşabilirsiniz. Bu aşamadan sonrasında herhangi bir borsada yer alan bitcoinleriniz hesap oluşturduğunuz borsaya kolayca aktarabilirsiniz. Ya da tercihiniz doğrultusunda doğrudan hesap açtığınız ilgili borsa üzerinden usdt ya da tr karşılığında da bitcoin satın alarak bitcoinlerinizi doğrudan Bitcoin Cüzdanınıza transfer edebilirsiniz. Birçok kurumsal kimlikli borsalar bu yönde sizlere şeffaf bir şekilde destek hizmetleri sunar.

Bitcoin Cüzdanı Neden Açılır?

Bitcoin global anlamda halen maksimum düzeyde işlem gören en popüler ve en çok kazandıran kripto para birimidir. Bu nedenle hem ülkemizde hem de dünyanın birçok farklı merkezleri üzerinden kullanılıyor. Cüzdanı açılmasının birçok nedenleri söz konusudur. Bitcoin kullanıcıları elindeki bitcoinlerini daha güvenli bir ortamda yer almasını ister. Bu nedenle de Bitcoin Cüzdanı açmayı daha uygun görüyor.

Binance Nedir? Ne İşe Yarar?

Cüzdan Oluşturmak Ücretli Midir?

Hayır, borsalar üzerinden Bitcoin Cüzdanı oluşturmak için herhangi ücret ödemezsiniz. Sadece açtığınız cüzdan üzerinden Bitcoin alım ve satımında borsalar sizlerden bir miktar işlem komisyonu kesebilir. Bu kural tüm borsalar için geçerlidir. Bu nedenle Bitcoin Cüzdanınızı oluşturduğunuz borsanın kaliteli ve güvenilir olmasına özen göstermelisiniz.

Bitcoin Cüzdanı Oluşturduktan Sonra Neler Yapılabilir?

Bitcoin Cüzdanınızı oluşturduktan sonra Bitcoin işlemlerinizi daha basit bir şekilde yapabilirsiniz. Bu kapsamda ilgili borsa üzerinden günlük Bitcoin alım ve satımı yapabilir, Bitcoinlerinizi spot ve vadeli işlemlerde kullanabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir